Ürün Kodu: knauf
FİYAT AL

·     Yenilikçi ECOSE® Teknoloisi sayesinde bağlayıcısında fenol ve formaldehit türevi zararlı kimyasallar, akrilik ve boya barındırmayan Earthwool, çok düşük uçucu organik bileşik içeriğine sahiptir. Çevre dostu yapısı ile daha sağlıklı ve yaşanabilir yaşam alanları oluşturulmasına katkı sağlar.

·     Hafif ve ekonomik yalıtım çözümü sağlar.

·     Benzersiz lif yapısı sayesinde alternatif şiltelere göre minimum tozuma yapar ve kaşındırmaz. Kolay ve rahat uygulamalara imkan tanır.

·     Daha önce hiç bir mineral yün yalıtım malzemesinde görülmemiş esnek ve dayanıklı lif yapısı sayesinde malzemede kırılma, kopma yaşanmadan kolaylıkla kesilebilir veya şekil verilebilir.

·     Her türlü yüzeye kolayca ve bozulmadan atapte olabilen yapısı sayesinde ısı kaçağı, ses kaçağı vb. problemlerin oluşumunu engeller ve kesintisiz yalıtım imkanı sağlar.

·     Düşük ısı iletkenlik katsayısı sayesinde mükemmel termal yalıtım sağlarken, benzersiz lif yapısı sayesinde yüksek ses yalıtımı sağlar.

·     Yapılarda yanıgına karşı maksimum güvenlik sağlayan Eartwool Çatı Şiltesi, yangına tepki sınıflandırmasında A1 sınıfındadır.

Çatı Döşemesi Yalıtım Uygulaması
• Knauf Insulation Earthwool Çatı Şiltesi, yeni veya mevcut ticari ve konut yapılarının çatı döşemesi bölümlerindeki yalıtım uygulamaları için özel olarak geliştirilmiş yeni nesil şiltedir.

• Eartwool Çatı Şiltesi, paketinden çıkarılarak tamamen açılmalıdır. Açılan şiltenin, hafifçe sallanarak ve yan kısımlardan içeriye doğru hafifçe vurularak etiket değerlerinde belirtilen kalınlığına uniform bir şekilde ulaşması sağlanmalıdır.

• Uygulamaya, çatı döşemesinin en uç noktasından başlanmalı ve geriye doğru, çatı alanı giriş holü yönünde devam edilerek sonlandırılmalıdır.

• Çatı şilteleri, yan yüzeyleri birbirlerine temas edecek ve aralarında hava boşluğu kalmayacak şekilde sık ve bitişik döşenmelidir.

• Şilte, gerekli durumlarda uygun ölçülere göre kesilmelidir. Uygulama esnasında oluşacak köşe-kenar boşlukları, boyutlandırma sebebiyle önceden kesilmiş Eartwool Çatı Şiltesi parçaları kullanılarak kapatılmalıdır.

Eğimli çatıda yalıtım uygulaması veya yalıtımın artırılması çalışmaları, mevcut bir binanın termal performansı artırmanın en hızlı ve etkili yöntemidir.
Çatıda yalıtım, yapı bünyesinde oluşan ısının çatı alanından kaybolmasını, böylelikle yapıya ait enerji perfromansının artırılmasını, gürültü seviyesinin düşürülmesini, konforlu alanlar yaratılmasını ve yapıyı kullanan kişilere hem sosyal hem de ekonomik tasarruf imkanları sağlamaktadır.

Etiketler: KNAUF EARTHWOOL